-0.2 C
Skopje

Inter, Marotta: Onana zgjedhje e guximshme. Rinovimi i Skriniar? Jemi optimist

schedule20:55 – 7 Shtator, 2022

Para ndeshjes kundër Bayern Munichut, CEO i Interit, Giuseppe Marotta foli për “Sky Sport”: “Kemi një presion të madh konkurrues të ndeshjeve deri më 13 nëntor, është e drejtë që trajneri të zgjedhë gjithmonë ekipin më të përshtatshëm nga pikëpamja e kundërshtarit dhe për aspekti konkurrues”.

Cilat janë shenjat?

“Mund të duken zgjedhje që nuk kanë logjikë, por presupozojnë faktin që ke guxim. Dhe guximi është një karakteristikë e rëndësishme në sport. Dhe fakti për të bërë këtë turne merr parasysh faktin që kemi shumë ndeshje të ngushta, dy ndeshje shumë të rëndësishme për ne dhe është e drejtë që ai të mund të menaxhojë njëmbëdhjetëshen më të mirë në fushë”.

Rinovimi i Skriniar?

“Është çështja aktuale. Skriniar është një pjesë e rëndësishme e sistemit të lojës së ekipit dhe është e qartë se ne do të bëjmë gjithçka për ta mbajtur atë me ne. Besoj se kushtet janë atje për të qenë optimist.”/ h.ll/abcnews.al