18.8 C
Skopje

Inter mund Milanin dhe shkon në finalen e Champions League

Inter u be finalisti i pare i Champions League.

Zikaltrit munden Milanin edhe  ne ndeshjen e dyte dhe prene nje bilete per ne finalen e Stambollit.

Pas suksesit 2 me 0 ne ndeshjen e pare, Inter  fitoi edhe ndeshjen e dyte. Kete here skuadra e Inzagit fitoi 1 me 0 fale nje goli te shenuar nga Lautaro.

Inter kthehet pas 13 vitesh ne finale dhe do te luaje kunder Manchester City ose Real Madrid.