14/04/2024

Ish ushtari i UÇK-së, Shaban Bafqari Matranxhi përmes një postimi në rrjetet sociale ka komentuar aktualitetin politik.

Në reagimin e tij të fundit në “Facebook”, ishi i UÇK-së, kreun e BDI-së e ka cilësuar sit ë vështirë për tu mundur dhe ka thënë se Ahmeti me plis në kokë ishte betuar se të gjithëve të tjerëve që sipas Bafqarit aludon në opozitën, do tua bëj “bajat” do ua gërditë politikën.

Ai ka “imagjinuar” edhe një bisedë të Ahmetit.

Reagimi i plotë:

E kishte vnu plisin edhe kishte ba beje nat fejen e vet se krejt ktyne edhe do tjerve ka me ja u gërdit politiken.
Me nji bised tha Unë i kam q 9-ën Jugosllavis e kto as që i llogariti për krye njeri, kur i kam përzan i kam shkun mir ska sen nto. Valla bre i shtir asht.