24/06/2024

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare nga Haraçina, Shaban Bafqari, i është kundërpërgjigjur Izet Mexhitit pas reagimit që ky i fundit pati në rrjetet sociale, duke u fshehur pas “shkupjanëve”, tenton t’i ikë ballafaqimit direkt me zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi.

Sipas Bafqarit, ai ka thënë se zëvendëskryeministri Grubi ka të drejtë të fladë për Mexhitin, megjithatë sipas Bafqarit, Mexhiti nuk ka të drejtë të fshihet pas shkupjanëve Se pse nuk ka të drejtë e tregon vetë Bafqari në reagim e tij në “Facebook”.

“Për Izetin ka hala hapsin me fol dhe mir ja ban që fol. Izet dili përball Artanit e jo me u msheh mas Shkupjanve se nuk jan krejt Shkupi dhe rrethina Izeta”, ka shkruar mes tjerash, ish ushtari i UÇK-së, Shaban Bafqari.