18.8 C
Skopje

Juve dëshiron të nënshkruajë me Depay dhe Paredes, alternativa janë Milik dhe Frattesi

schedule16:52 – 9 Gusht, 2022

Janë përcaktuar objektivat e reja të transferimit të Juventusit.

Pas blerjes së mesfushorit të Eintracht, Filip Kostic dhe shitjes së Adrien Rabiot te Manchester United, klubi torinez synon të nënshkruajë me mesfushorin dhe sulmuesin.

Në sulm, objektivi kryesor i Juventusit është sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay. Italianët janë gati t’i ofrojnë lojtarit të Kombëtares së Holandës një kontratë dyvjeçare.

Për të forcuar qendrën e fushës, Juventus zgjodhi lojtarin e PSG-së Leandro Paredes.

Sipas Gianluca Di Marzio, alternativa ndaj Depay është Arkadiusz Milik i Marsejës dhe Davide Frattesi i Sassuolos ndaj Paredes. /abcnews.al/