16.8 C
Skopje

Juventus i jep “gaz”, pas Kostic gati edhe Depay

schedule14:42 – 9 Gusht, 2022

Juventus është një protagonist i madh i këtyre orëve të fundit të merkatos.

Pasi ka arritur akordin për të transferuar Filip Kostic nga Frankfurt, tani po punon me intensitet të lartë për të sjellë Memphis Depay nga Barcelona.

Klubi spanjoll është gati ta lejojë të largohet sulmuesin holandez dhe Juventus ka përgatitur një kontratë 2-vjeçare./ h.ll/abcnews.al