24.8 C
Skopje

Juventusi i vendosur për Depay, rrit ofertën

schedule20:20 – 12 Gusht, 2022

Juventusi raportohet se ka ngritur ofertën për Memphis Depay pasi ata kërkojnë të mposhtin konkurrencën nga Chelsea për sulmuesin e Barcelonës.

Bianconerët po kërkojnë të shtojnë një sulmues të ri në skuadrën e tyre pas largimit të Alvaro Morata muajin e kaluar. Pavarësisht këmbënguljes së Massimiliano Allegrit, një marrëveshje për rikthimin e spanjollit nuk u arrit me Atletico Madridin.

Depay u shfaq shpejt si objektiv, por raportet sot Chelsea ishte i interesuar të merrte holandezin, i cili po largohet nga Barcelona.
Gianluca Di Marzio shkruan se si Juventusi ka ngritur ofertën e tyre në kontratë për Depay në një përpjekje për të arritur një marrëveshje dhe për të mposhtur Chelsea.

Sulmuesi 28-vjeçar holandez aktualisht po punon për një marrëveshje shkëputjeje me Barcelonën, duke e lejuar atë të bashkohet me një klub të ri.

Depay thuhet se do t’i ofrohet një kontratë dyvjeçare nga Zonja e Vjetër.