24/06/2024

Kina do të ofrojë rreth 2.05 milionë ndihmë humanitare për Rripin e Gazës.

Sipas një deklarate nga Agjencia Kineze për Bashkëpunim Ndërkombëtar për Zhvillim, ndihma përfshinë ushqime, ilaçe dhe furnizime të tjera të ndihmës humanitare emergjente, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Ndryshe, në njoftim thuhet se kjo Kina kishte dhënë më parë ndihma prej 1 milion dollarësh.