9.8 C
Skopje

Klopp qëndroi në Liverpool për shkak të gruas së tij, në vitin 2013, ajo e largoi bashkëshortin e saj nga Man United


Por trajneri u ndikua nga gruaja e tij: “Çfarë bën një burrë i mirë kur një grua dëshiron të qëndrojë? Tha Kloop.

Dhe çfarë dihet për gruan kryesore në jetën e Klopp? Le ta themi tani.

U afruam shpejt! Meqë ra fjala, të dy kanë fëmijë nga martesat e tyre të para

Ulla ka shumë shënime në librin e saj të punës. Ajo ishte mësuese shkolle, infermiere, punonjëse sociale, psikologe fëmijësh dhe në vitin 2005 mori një punë me kohë të pjesshme si kamariere e Oktoberfest. Duheshin para, pasi vetëm Ulla rriti djalin e saj nga martesa e parë e Denisit. Në festivalin legjendar të birrës, çifti u takua.

Marrëdhëniet u zhvilluan aq shpejt sa në fund të vjeshtës trajneri i Mainz i propozoi vajzës dhe më 5 dhjetor ata u martuan.

Nga rruga, Klopp gjithashtu ka një fëmijë nga martesa e tij e parë, e cila u mori fund në 2001. Në vitin 1988 lindi djali i tij Marku, i cili luajti për skuadrën e dytë të Borussia-s, por i dha fund karrierës së tij që nuk kishte nisur realisht për shkak të lëndimeve.

Pas takimit me Klopp shkroi një libër për futbollin

Ajo është edhe shkrimtare për fëmijë. Libri i parë u botua në fund vitit 2005.

Ulla dhe Jurgen duan të rrinë së bashku, me vallëzim dhe birrë

Të mos harrojmë se ata janë gjermanë. Çfarë do të thotë? Të paktën ata e duan birrën.

Para Krishtlindjeve të para në Angli, Liverpool humbi nga Watford, lojtarët donin të anulonin mbrëmjen festive. Por Klopp insistoi në festë, dhe ishin ata dhe Ulla që u bënë shpirti i festës humori u transferua te lojtarët dhe festa vazhdoi deri në orët e vona të natës. Liverpool arriti në finalen e Europa League atë sezon me një rikthim të çmendur kundër Borussia Dortmund.

Klopp mund të kishte drejtuar Manchester United, por Ulla e shpërfilli atë

A mund ta imagjinoni Klopp në Old Trafford? Por ai me të vërtetë mund të ishte atje.

Shefi ekzekutiv i Manchester United, Ed Woodward erdhi në Dortmund në vitin 2015 për të biseduar me Klopp, kur tashmë dihej se Jurgen do të largohej nga Borussia Dortmund. Negociatat ishin produktive, por Ulla e ndaloi burrin e saj të shkonte në Mançester.

“Gruaja e tij tha se ishte gabim. Dhe kur doli opsioni i Liverpool-it, ajo tha se ishte zgjedhja e duhur. /abcnews.al/