-1.2 C
Skopje

Konjufca takohet me përfaqësuesit e Grupit të Miqësisë Lituani- Ballkani Perëndimor

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur në takim Grupin e Miqësisë Lituani- Ballkan Perëndimor të Parlamentit të Republikës së Lituanisë, raporton Ekonomia Online.

Paradite kreu i Kuvendit është takuar me ambasadorin e Suedisë, Jonas Westerlund dhe me ambasadorin e Finlandës, Matti Nissinen.