7.8 C
Skopje

Kovid 19 RMV/ 18 humbje jete, 525 raste të reja

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 raste të reja nga COVID-19 në vend.

Ndërsa ISHP, njofton se humben jetë gjatë këtyre orëve edhe 18 viktima të tjera.

Bëhet e ditur se numri i të shëruarve është 449.

Janë kryer 3858 teste dhe indeksi i infektimit është 13.6

Në këtë listë, Kumanova dhe Tetova prijnë nga numri i viktimave për dallim nga Shkupi.