24/02/2024

Ish kryeministri shqiptar Sali Berisha ka uruar Ali Ahmetin dhe Talat Xhaferin me rastin e zgjedhjes së kryeministrit shqiptar.

Urimi i Berishës:

Urimet me te perzemerta kryeministrit shqiptar, historik te Maqedonise se Veriut Talat Xhaferi dhe shume suksese ne detyren e re. Urimet me te mira per kete sukses z Ali Ahmeti dhe ekipit te tij drejtues. Me respekt Sali Berisha.