19/07/2024

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në pjesët perëndimore dhe lindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 33 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.