24.8 C
Skopje

Kurti me Abdixhikun e Haradinajn flasin për dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhukun, dhe me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn, do të bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online.

Kurti i ka ftuar liderët opozitar për të diskutuar rreth takimit të tij që e ka zhvilluar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bruksel, më 18 gusht.

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, nuk e ka pranuar ftesën e Kurtit për takim.