13/04/2024

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Siç informon HMRC, pasdite kryesisht në pjesët veriore do të ketë kushte për reshje lokale të dobëta shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Temperatura minimale do të lëvizë nga 8 deri në 18 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale nga 22 deri në 33 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare, pasdite do të ketë kushte për reshje të dobëta shiu në pjesë të luginës. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

HMRC paralajmëron një periudhë me mot stabil dhe më të freskët me temperatura më të ulëta të mëngjesit. Nesër do të fryjë erë mesatare, e herë pas here më e fortë nga veriu përgjatë Povardarietos. Nga e mërkura temperaturat gjatë ditës do të kenë rritje graduale.