24/06/2024

La Liga spanjolle, një nga ligat më atraktivë në futbollin evropian, vjen sonte me dueli Real Madrid-Getafe.

“Los Blancos” dhe Getafe do të përballen në ‘Bernabeu’ në kuadër të javës së 22-të në elitën e futbollit spanjoll.

Skuadra “merenguese” llogaritët favorit në duel me Getafen, në një sfidë ku pikët janë tejet të rëndësishme, sidomos për skuadrën e Carlo Ancelottit e cila synon rikthimi në krye të La Ligës.

Aktualisht Reali ka 54 pikë në pozitën e dytë, një më pak se kryesuesi Girona.

Ndeshja Real Madrid-Girona fillon në orën 21:00.