13.8 C
Skopje

Largimi i Sterling dhe transferimi i Haaland, Kun Aguero kritikon City-n: Marrin vendime të çuditshme

schedule21:45 – 2 Gusht, 2022

Manchester City arriti të transferonte një lojtar “big”, siç është Erling Haaland, i cili preton shumë për të ardhmen dhe të mbajë mbi supe sulmin e “Qytetarëve”.

Për shumë kënd lëvizjet e Cityt mund të konsiderohen të goditura, por për ish-lojtarin e citizenëve kjo është absurde, ku sipas tij largimi i Sterling dhe afrimi i Haaland është një gabim.

“Nuk e kuptoj shitjen e Sterlingut. Ndonjëherë në City marrin vendime të çuditshme.

Haaland? Ai është mësuar shumë me Gjermaninë, Haaland mendoi se ishte vetëm. Më pas erdhi Van Dijk që e mirëpriti në Premier League” , ka theksuar Aguero për “Twitch”. /f.a/abcnews.al