27.8 C
Skopje

Lazio arrin marrëveshjen me ish-mesfushorin e Interit, mungon vetëm zyrtarizimi

schedule13:50 – 24 Korrik, 2022

Lazio ka bërë një tjetër hap të rëndësishëm në këtë merkato, teksa ka arritur marrëveshjen me ish-mesfushorin e Interit.

Sipas mediave italiane, Igli Tare ka arritur marrëveshjen me Matias Vecino për transferimin e këtij të fundit të kryeqytetasit.

Palët kanë lënë një tjetër takim në fillimin e javës së ardhshme për të mbyllur gjithçka.

Kështu, Vecino do të jetë një tjetër përforcim për Sarrin i cili ka kërkuar gjithashtu edhe Ivan Ilic nga Verona. Për këtë të fundit Lazio duhet që fillimisht të shesë Luis Alberton për të financuar dhe mbyllur operacionin. /f.a/abcnews.al