24.8 C
Skopje

Lewandowski: Barça nuk ka fituar një trofe për një kohë të gjatë, por unë jam i sigurt se do t’i fitojmë ato

schedule16:52 – 17 Gusht, 2022

Robert Lewandowski shpreson të fitojë trofe te Barcelona.

“Mendoj se ka kaluar një kohë e gjatë që kur Barcelona ka fituar një titull, por jam i sigurt që ne do ta fitojmë atë.

Kur dëgjova për herë të parë se Barcelona ishte e interesuar të nënshkruante me mua, mendova se ishte momenti perfekt për mua dhe klubin.

Gjithçka shkoi mirë në Bundesligë, ishte një përvojë e madhe për mua, por e dija që kalimi në La Liga do të ishte një hap përpara në karrierën time”, tha sulmuesi në një intervistë për La Liga World.