13/04/2024

Edhe pse procedura e mbledhjes së nënshkrimeve për kandidatët e garës presidenciale ka nisur tashmë e disa ditë, për Arben Taravarin nuk po del matematika siç duhet.

Pronari i portalit Tetova Sot, Rami Mislimi shkruan se përkundër faktit që Bujar Osmani është afër mbledhjes së 10 mijë nënshkrimeve në këtë garë, Taravari nuk ka arritur as 300 prej tyre, pasi i njejti po bojkotohet nga aktivitët e Levizjes Besa dhe Alternativa. /indeks.mk

Statusi i plotë:

Ende pa ia nis, opozita – VLEN po dështon
Njerëz të Bilall Kasamit e bojkotojnë Arben Taravarin nuk japin nënshkrime.
Deri tash Arben Taravari as 300 nënshkrime nuk ka arritur ti grumbulloj për president në krahasim me Bujar Osmanin i cili është afër 10 mijë nënshkrimeve.
Taravari ditë më parë tha: Skam asnjë pik të përbashkët me BESEN dhe Alternativën pas zgjedhjeve çdo kush në rrugën e vet.
Ja rezultati i një deklarate e pa menduar politikisht nga Arben Taravari as 300 nënshkrime nuk i ka në gjithë ” drzhaven”
Do i kushtoj shumë ajo deklaratë që tha Arbeni se pas zgjedhjeve skam lidhje me BESEN dhe Alternativën.
PS: Bujari a erdhi prej Amerike