20.8 C
Skopje

Maccarone i bindur: Bajrami ka kualitet, por nuk është gati për Napolin

schedule22:13 – 22 Prill, 2022

Nedim Bajrami mund të shitet në verë për 10 milionë euro dhe për shërbimet e tij e mesfushorit interesohen disa klube, mes tyre Lazio dhe Napoli.

Massimo Maccarone ka dhënë një mendim në lidhje me Bajrami dhe mendon se fantazisti i kombëtares shqiptare nuk është gati për skuadrën e Spalletti.

“Nuk është akoma gati për të luajtur titullar te Napoli. Ka akoma nevojë për kohë. Ka shumë kualitet, po për momentin nuk e shoh si një titullar te napolitanët”, ka deklaruar Maccarone. / abcnews.al