16.8 C
Skopje

Man United po shqyrton transferimin e Milinkovic-Savic për 68 milionë euro

schedule18:04 – 10 Gusht, 2022

Mesfushori i Lazios, Sergei Milinkovic-Savic mund të transferohet te Manchester United.

Klubi anglez po shqyrton një transferim të mesfushorit serb për 68 milionë euro, sipas Manchester Evening News.

Kontrata e futbollistit 27-vjeçar me skuadrën romake është llogaritur deri në vitin 2024.

Në 37 ndeshje në Serie A sezonin e kaluar, Milinkovic-Savic shënoi 11 gola dhe bëri 11 asistime. /abcnews.al/