25/06/2024

Mëngjesi sot do të jetë i ftohtë, nëpër disa lugina me kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Gjatë ditës moti do të jetë me diell me vranësira të vogla e cila në orët e natës do të rritet. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 до -2, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 7 deri 14 gradë.

Në Shkup mot kryesisht me diell dhe i qetë. Temperatura minimale do të bie deri -6, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë deri 10 gradë.

Sipas DPHM-së, të premten do të ketë rritje të vranësirave dhe do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Pastaj vijon periudhë e motit të qëndrueshëm dhe të thatë me rritje të temperaturave.