0.8 C
Skopje

“Mezi pres të bëhem gjyshe”, nëna e Rita Orës zbulon detaje nga jeta personale e së bijës


schedule22:41 – 8 Shtator, 2022

Nëna e Rita Orës, Vera ka zbuluar më shumë detaje rreth jetës së këngëtares me famë botërore. Gjatë një interviste televizive, pyetur në lidhje me personin e zemrës të së bijës, Vera tha se është shumë e rëndësishme që Rita të jetë e lumtur. Rita është prej kohësh bashkë me Taika Waititi.

“Unë dhe Besniku duam që Rita të jetë e lumtur. Dhe ajo është e lumtur për momentin dhe kjo është pika fillestare”, tha ajo. Sa i përket planeve për një dasmë të afërt, Vera shprehet se gjithçka mbetet në dorë të vajzës. “Tani ajo mbetet për Ritën të japë këto vendime. Kjo është një gjë që çdo prind e ka dëshirë.

Besoj që kryesore do të jetë qejfi i tyre dhe duhet të respektohet”, shtoi ajo. Nëna e yllit botëror tregoi se ka shumë dëshirë që në të ardhmen të bëhet me një nip ose mbesë nga Rita. “Unë si prind e pres me padurim të bëhem gjyshe, në të ardhmen kam dëshirë”, ka theksuar ajo

Kujtojmë që Rita është përfolur se i ka dhënë fund beqarisë me regjisorin nga Zelanda e Re. Mediat britanike kanë raportuar se ata kanë mbajtur një ceremoni të vogël ndërsa pritet të ketë diçka dhe më madhështore.

/abcnews.al