16.8 C
Skopje

Milan fiton derbin e Madoninës/ Mund Interin 3 me 2 në San Siro

Derbi në San Siro përfundoi me fitoren e Milan 3 -2 ndaj Inter. Ndeshja dhuroi shumë gola dhe emocione. Ishin djemtë e Inzagit ata që kaluan në avantazh të parët në minutën e 21 me anë të Brozovic. Mirëpo pas 7 minutave vendasve ju dhurua një top nga mesfusha dhe Leao nuk zhgënjeu, duke barazuar rezultatin.

 

Nëe fraksionin e dytë Milanezët u kthyen më të qartë në fushën e lojës dhe këtë e vertetoi më së miri Zhiru ,i cili realizoi golin e avantazhit neë minutën e 54, duke ndezur atmosferën në San Siro. 4 minuta më vonë Laeo shënoi golin e dytë personal në këtë ndeshje duke vulosur kështu fitoren. Interi do të kundërpërgjigjej me një gol të Edin Dezkos në minutën e 67 por ky gol nuk i shërbeu për asgjë Zikalterve.

 

Kjo është fitorja e dytë radhazi për Milanin në derbin ndaj Interit në kapionat, pas asaj 2 me 1 të fituar por me përmbysje në 5 shkurtin e kaluar. Kuqezinjtë kishin që në vitin 2011 që nuk arritën dicka të tillë. Tashmë fitorja e ngjit atë në krye të tabelës me kuotën e 11 pikeve, ndërsa Inter renditet në vendin e 5 me 9 pikë.

 

Kjo perballje u transmetua ekskluzivisht në Tring.