10.8 C
Skopje

Mot kryesisht me vranësira, pasdite shi

Moti sot do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për mot të paqëndrueshëm dhe shi dhe bubullima. Indeksi UV do të jetë 8.

Temperaturat maksimale do të jenë në interval prej 24 deri në 31 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell me vranësira mesatare dhe kushte për mot të paqëndrueshëm. Temperaturat do të arrijnë deri në 28 gradë Celsius.

Edhe të martën në orët e pasdites do të ketë mot të paqëndrueshëm me shi të moderuar dhe bubullima. Pastaj përkon periudhë e qëndrueshme dhe mot i nxehtë.