20/07/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë mbi mesataren me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të lëvizë në interval prej -3 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë.

Në Shkup mot kryesisht me diell dhe i qetë. Temperatura minimale do të bie deri -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 15 gradë.

Nga DPHM informojnë se edhe në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i thatë me rritje të temperaturave të cilat do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.