25/06/2024

Moti sot në mëngjes do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 12 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë. /Alsat.mk