23/07/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në orët e pasdites do të kushte për reshje lokale të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 17, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 27 deri 33 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë me vranësira dhe periudha diellore.