27.8 C
Skopje

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri në 25 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri n 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.