20/07/2024

Moti sot në mëngjes do të jetë shumë i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtim veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -12 deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 3 deri në 11 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë.