25/06/2024

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 19 deri 30 gradë celsius.

Në ditët në vijim do të mbajë mot më i freskët me temperatura të ulëta të mëngjesit./Telegrafi/