10.8 C
Skopje

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm. Në mëngjes nëpër lugina do të ketë mjegull. Ndërsa gjatë ditës do të ketë diell dhe do të jetë më ngrohtë.

Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 17 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil. Nëpër lugina do të ketë mjegull, kurse brenda ditës do të ketë rritje të temperaturave.