25/06/2024

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Reshjet do të jenë më të dendura në pjesët jugore të vendit. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 9 deri në 16 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup paradite me vranësira të ndryshueshme dhe periudha dielli, pasdite me reshje të përkohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk