9.8 C
Skopje

Moti sot në vendin tonë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët kryesisht nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 36 gradë Celsiusë.