16.8 C
Skopje

Mushkolaj ironizon: Rrahmani ka mujtë me i thënë Albinit na ndihmo si baxhanak

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka ironizuar me deklaratat e kryeministrit Kurti në konferencën e mbajtur sot gjatë ditës.

Mushkolaj ka shkruar se Jasharaj do ishte më mirë t’i thoshte Kurtit se ‘na ndihmo si baxhanak’, në vend të kërkesës që ia kishte adresuar kryeministrit se ‘na ndihmo si vëlla’.

Takimi i zhvilluar mes Qeverisë dhe SBAShK-ut ngjalli reagime të shumta për deklaratat që transmetuan në medie pas përfundimit të takimit.