-0.2 C
Skopje

“Nedved ka qenë idhulli im”, Fabio Miretti tregon se kush e frymëzon atë tani

schedule09:47 – 10 Shtator, 2022

Fabio Miretti është bërë një nga mesfushorët më të mirë të Juventusit. I riu vazhdon të përparojë. Ai hyri në ekipin e parë në një moshë shumë të re, dhe Max Allegri i beson Mirettit, por ai duhet të vazhdojë të punojë me veten.

Fabio tha se në fëmijërinë e tij Pavel Nedved ishte idhulli i tij, por tani ai shikon mesfushorin e Man City, Kevin De Bruyne.

“Kur fillova të luaja futboll, Pavel Nedved ishte idhulli im. Tani shikoj Kevin De Bruyne”, citon për Football Italia Miretti.

“Unë arrita te Juventus kur isha 8 vjeç. Kam bërë një rrugë të gjatë përpara se të jem në ekipin e parë. Unë kam qenë një tifoz i klubit që nga fëmijëria. Mund të bashkohesha me Torinon, por kushtet e ofruara nga Juve ishin më të mira, kështu që unë dhe familja ime bëmë zgjedhjen tonë”. /abcnews.al/