13.8 C
Skopje

Një tjetër i shtohet “klubit nën 25 vjeç” të Leo DiCaprio: Pse aktori refuzon të dalë me vajza më të mëdha në moshë


Leonardo DiCaprio i ka dhënë fund lidhjes gati pesë vjeçare me modelen Camila Morrone, vetëm një muaj pasi ajo mbushi 25 vjeç. Ndarja e fundit duket se përforcon një model që aktori hollivudian, 47 vjeç ka krijuar për të mos dalë kurrë publikisht me një grua mbi të njëzetat e tyre.

Aktori është komentuar gjithmonë për lidhjet e tij, duke nisur nga lidhja me modelen Gisele Bundchen për pesë vjet, që nisi kur ajo ishte 18 vjeç, deri te romanca pesëvjeçare me modelen izraelite Bar Refaeli që përfundoi kur ajo mbushi 25 vjeç. Më poshtë, disa nga lidhjet më të diskutueshme të yllit të filmave.

GISELE BUNDCHEN (2000-2005) – Gisele ishte 18-23 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Jeta dashurore: Në vitin 2000, kur ishte 25 vjeç, ai u takua me të dashurën e tij më të re Gisele Bundchen kur ajo ishte vetëm rreth 18 vjeç në atë kohë (foto në 2005)

Në vitin 2000, kur ishte 25 vjeç, ai u takua me të dashurën Gisele Bundchen kur ajo ishte vetëm rreth 18 vjeç në atë kohë. Ata qëndruan bashkë për pesë vjet derisa u ndanë në 2005. Ata u panë rregullisht në lojërat e basketbollit dhe ndanin të njëjtin pasion: ndërgjegjësimi për çështjet mjedisore.

BAR REFAELI (2005-2011) – Bar ishte 20-25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Tjetra: Pasi lidhja e tij përfundoi me Bündchen, Leo u takua me modelin e Sports Illustrated Bar deri në vitin 2011 (foto në 2010)

Pasi ndarjes me Bündchen, aktori nisi një lidhje me modelen izraelite Bar Refaeli deri në vitin 2011. Lidhja e tyre përfundoi pas gjashtë vitesh, në të njëjtën kohë kur modelja izraelite mbushi 25 vjeç. Një burim tha për median amerikane The New York Post për ndarjen e tyre në atë kohë: “Ishte miqësore, ata janë ende miq dhe ata ende po flasin. Ata thjesht u ndanë dhe shkuan në rrugë të ndryshme.”, shkruan abcnews.al.

BLAKE LIVELY (2011) – Blake ishte 23 vjeç gjatë marrëdhënies së tyre

Fama: Gruaja aktuale e Ryan Reynolds u takua me Leo për vetëm një vit - kur ajo ishte 23 (foto në Kanë në 2011)

Blake Lively ka qenë në një lidhje me aktorin për vetëm një vit -kur ajo ishte 23 vjeç. DiCaprio u takua me aktoren gjatë Festivalit të Filmit në Kanë 2011. Dy aktorët e famshëm e shijuan romancën 12 mujore me disa takime romantike në Venecia, Los Angeles dhe New York City.

Lively vizitoi DiCaprion në Australi (ku ai po xhironte The Great Gatsby) në fund të verës 2011. Në tetor 2011, burimet konfirmuan se ata janë ndarë dhe se ndarja ishte miqësore. Angazhimet në punë thuhet se luajtën një rol në ndarjen e tyre. Blake tani është e martuar me Ryan Reynolds dhe kanë tre fëmijë.

ERIN HEATHERTON (2012) – Erin ishte 22 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Shkurtimisht: Engjëlli i Victoria's Secret ishte vetëm 22 vjeç kur u takua me DiCaprio në 2012 (foto në një xhiro me biçikletë në 14 qershor në NYC)

Modelja e Victoria’s Secret ishte vetëm 22 vjeç kur u takua me DiCaprio në 2012. Dyshja u takuan për 10 muaj përpara se të ndaheshin në tetor 2012. Një burim tha në atë kohë se: “Ata ende kujdesen shumë për njëri-tjetrin. Ata të dy janë thjesht shumë të zënë, kishin orare të çmendura.”, shkruan abcnews.al.

TONI GARRN (2013-2014) – Toni ishte 20-21 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Historia: Modelja me origjinë gjermane Garrn ishte vetëm 21 vjeç kur ajo dhe Leo u ndanë pas gati dy vitesh lidhje (foto në 2014)

Modelja me origjinë gjermane ishte vetëm 21 vjeç kur ajo dhe Leo u ndanë pas gati dy vitesh lidhje. Dyshja shijuan një romancë 18-mujore nga maji 2013 deri në dhjetor 2014. Sipas mediave, Garrn u nda pasi Leo u pa duke u larguar nga një klub nate në Miami me 20 gra.

KELLY ROHRBACH (2015) – Kelly ishte 25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

E shkurtër por e ëmbël: Ylli i rindezjes së Baywatch ishte 25 vjeç kur ajo dhe DiCaprio kishin lidhje nga qershori deri në dhjetor të vitit 2015

Kelly ishte 25 vjeç kur ajo dhe DiCaprio ishin në lidhje nga qershori deri në dhjetor të 2015-ës. Sipas US Weekly, ndarja ishte një vendim i përbashkët: Një burim tha për revistën: “Ishte e ndërsjellë. Ata të dy kanë orare intensive të punës dhe shumë gjëra që po ndodhin në jetën e tyre tani.

NINA AGDAL (2016-2017) – Nina ishte 24-25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Ka mbaruar: Gjërat përfunduan mes Leos dhe modeles daneze të rrobave të banjës pasi ajo mbushi 25 vjeç në 2017 (foto në gusht 2016)

Gjërat përfunduan mes Leos dhe modeles daneze pasi ajo mbushi 25 vjeç në 2017. Gjatë romancës së tyre ata pushuan së bashku në Ibiza, St. Bart dhe Bahamas. DiCaprio dhe Agdal kryesisht e mbajtën lidhjen e tyre larg vëmendjes. Një burim i tha PEOPLE në atë kohë se ndarja e tyre ishte ‘miqësore’.

CAMILA MORONNE (2017- 2022) – Camila ishte 20-25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Ish: Leonardo dhe e dashura e tij e kthyer në modele, Camila Morrone thuhet se kanë dhënë dorëheqjen pas pesë vitesh së bashku.

Leonardo dhe e dashura e tij modele, Camila Morrone thuhet se janë ndarë pas pesë vitesh së bashku. Dyshja i dhanë fund lidhjes së tyre në fillim të kësaj vere. “Leo dhe Camila i dhanë fund lidhjes së tyre gjatë verës”, tha një burim. “Nuk ka probleme. Ndarja ishte e natyrshme”, tha burimi.

Leo, i cili është 22 vite më i madh se Camila janë njohur për herë të parë kur ajo ishte vetëm 12 vjeç. Miku i tij i vjetër Al Pacino, i cili kishte vite që kishte lidhje me nënën e Camila-s, Lucila Solá, bëri prezantimet dhe Leonardo me sa duket mbeti miq me familjen për vite me radhë, shkruan abcnews.al.

Shkolla e vjetër: Shoku i Leos, Al Pacino, të cilin Camila e konsideron njerkun e saj, e prezantoi me të kur ajo ishte vetëm 12 vjeç në 2008; parë në vitin 2020 në NYC

Leonardo dhe Camila u lidhën në vitin 2017, pas ndarjes së tij me modelen Nina Agdal vetëm disa ditë para Festivalit të Filmit në Kanë. Të dy pranuan se janë bashkë vitin e ardhshëm pasi morën pjesë në festën e ditëlindjes së Ellen DeGeneres. Më vonë, një burim tha se lidhja ishte bërë serioze.

Burimi theksoi se ata ishin shumë të dashuruar me njëri-tjetrin dhe madje kishin përmendur fejesën. Burimi pohoi se Leo nuk kishte qenë kurrë më i dashuruar dhe se madje ai po mendonte të bënte fëmijë me të.