4.8 C
Skopje

Nuk mori dot pjesë, Rihanna nderohet me një statujë në Met Gala


schedule17:11 – 3 Maj, 2022

Mungesa e Rihannës, e cila është kthyer në ikonën absolute të modës, në Met Gala të këtij viti duket se i ka “kushtuar” të gjithëve. Për të nderuar yllin, Vogue dhe Muzeu Metropolitan i Artit në Nju Jork kanë krijuar një skulpturë mermeri që e përfaqëson atë.

Wow: Rihanna received the honour of a lifetime at this year's Met Gala as she was immortalised in a marble statue at the New York Metropoitan Museum of Art

Në fakt, Muzeu është kujdesur që ta prezantojë këngëtaren tashmë që është në pritje të ëmbël dhe jo në një fazë tjetër të jetës së saj. “Faleminderit @metmuseum dhe @voguemagazine për këtë nderim historik!”, shkruan Rihanna teksa ka ripostuar videon.

Replica: Statuja u shfaq në një video të shpërndarë në llogarinë Instagram të Vogue, e cila vjen pasi Rihanna zbukuroi kopertinën e numrit të këtij muaji.

Stilisti birtanik, Hayden ëilliams theksoi se edhe pse këngëtarja nuk ishte e pranishe pati një ndikim shumë të madh në ceremoninë e këtij viti. “As nuk ishte e pranishme dhe ende pati një ndikim. Kjo është kaq e lezetshme”.

/abcnews.al