17.8 C
Skopje

Osmani: Mbështesim Shilegovin, investoi në mënyrë të barabartë

Në emisioni “360 gradë” në Alsat, Bujar Osmani nga BDI e cilësoi koalicionin me LSDM-në si parimorë, dhe theksoi se ky bashkëpunim do të vazhdojë posaçërisht në Qytetin e Shkupit, ku BDI do të mbështes kandidatin e LSDM-së, Petre Shilegov.

“Ne konsiderojmë se në Shkup duhet vazhdimësi, për shkak se u tregua se mund të kemi kryetar komune i cili dinë të investojë në mënyrë të barabartë në të gjitha zonat, dhe prandaj japim mbështetje për kandidatin Petre Shilëegov edhe për një mandat për Qytetin e Shkupit”, tha Osmani.