16.8 C
Skopje

Palermo në kaos, trajneri dhe drejtori sportiv japin dorëheqjen

schedule21:59 – 27 Korrik, 2022

Pak javë para fillimit të kampionatit, klubit italian i duhet të përballet me diçka vërtet të papritur siç është dorëheqja e trajnerit Baldini dhe drejtorit sportiv Castagnini.

Ky i fundit kishte provuar një ndërmjetësim, i cili megjithatë nuk dha rezultatet e pritura dhe për pasojë vendosi të ndiqte trajnerin me të cilin është i lidhur ngushtë.

Njoftimi zyrtar i klubit siçilian:

“Palermo njofton se ata kanë pranuar sonte me ngurrim dorëheqjet e papritura të drejtorit sportv Renzo Castagnini dhe trajnerit Silvio Baldini.

Klubi dëshiron të falënderojë Castagnini dhe Baldini për punën e tyre dhe t’u urojë atyre gjithë të mirat për të ardhmen.

Klubi tashmë po punon për ta zbatuar. Një strukturë e re teknike që mund të përgatitet për startin e kampionatit të Serisë B. Një njoftim i mëtejshëm do të mbërrijë në ditët në vijim”./h.ll/abcnews.al