27.8 C
Skopje

Pas shumë vitesh karrierë, Steve Martin paralajmëron tërheqjen nga aktrimi


Legjenda e Hollivudit, Steve Martin, është gati të heqë dorë nga aktrimi. Nga “Saturday Night Live” deri te seriali i tanishëm “The Only Murders in the Building”, Martin i ka bërë të gjitha. Ai është fitues i çmimeve Emmy dhe Grammy për punën e tij, e cila përfshin shkrimin, aktrimin, muzikën, komedinë dhe prodhimin.

“Kur të përfundojë kjo shfaqje televizive, nuk do të kërkoj më”, tha aktori 76 vjeçar për The Hollywood Reporter . “Unë nuk do të kërkoj filma të tjerë. Nuk dua të bëj filma artistikë.”, shtoi ai. Arsyeja? Martin, i cili ka qenë në industri që nga viti 1968, tha se po i jep përparësi jetës jashtë ekranit.

“Unë kam një jetë familjare që është vërtet argëtuese,” vazhdoi ai. “Për të filmuar një film tani, për të shkuar diku tjetër për të jetuar, nuk jam i gatshëm ta bëj më këtë. Nuk mund të zhdukem për tre muaj.” Megjithatë, ai theksoi se nuk mendon që të tërhiqet plotësisht nga aktrimi.

“Gruaja ime [Anne Stringfield ] vazhdon të thotë, ‘Ti gjithmonë thua se do të tërhiqesh dhe pastaj gjithmonë mendon diçka’,” tha Martin. “Unë me të vërtetë nuk jam i interesuar të dal në pension. Nuk jam. Por thjesht do të punoja pak më pak. Ndoshta.”, u shpreh mes të tjerash ai.

Prezantimi i kopertinës së shkurtër të Steve Martin dhe Martin

Steve Martin dhe bashkëpunëtori për një kohë të gjatë Martin Short filmojnë një skenë të shkurtër në Nju Jork për "Vetëm vrasje në ndërtesë".

/abcnews.al