3.8 C
Skopje

Pendarovski pritet me ceremoni zyrtare nga Osmani

Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski, është pritur sot nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ceremoni shtetërore, në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë.

Në fund të takimit ata do të mbajnë konferencë për media.

Pendarovski do të qëndrojë për vizitë gjatë ditës në Kosovë dhe do të takojë edhe liderët e tjerë të vendit.