0.8 C
Skopje

Pendarovski uron Makronin: Suksesi vjen në një kohë sfidash vendimtare
Presidenti Stevo Pendarovski në “Twiter” ia uroi fitoren presidentit të sapo zgjedhur Emmanuel Macron zgjedhjet e fituara.

“Urime për Emmanuel Macron dhe fitoren e tij në zgjedhje. Ky sukses vjen në një kohë sfidash vendimtare ku zgjidhja pro-evropiane është e rëndësishme”, shkruan Pendarovski.

Pendarovski po ashtu shtoi se Maqedonia e Veriut pret që të vazhdojë me bashkëpunimin e pëbashkët që ssynon afrimin e vendeve dhe popujve tanë.
Kujtojmë se dje Emmaniel Macron u shpall fitues me 58.6% të votave të qytetarëve të francës kundrejt kandidates Marine Le Pen e cila fitoi 41.4% të votave.