18.8 C
Skopje

Presidentët “miq”, Roma dhe PSG avancojnë në bisedimet për Wijnaldum

schedule17:33 – 30 Korrik, 2022

Roma dhe PSG janë në rrugën e duhur drejt një marrëvëshje  për mesfushorin Georgino Wijnaldum.

Mourinho është duke krijuar një skuadër, e cila do të jetë konkurente në Serie A, por edhe në garat evropiane.

Vetë lojtari është shprehur i gatshëm për të ndryshuar ambient dhe për të qenë nën urdhërat e Mourinhos.

Shuma e kësaj lëvizjeje ende nuk mund të thuhet me saktësi, mirëpo ka sinjale pozitive se marrëveshja e zyrtarizimi mund të mbërrihen shpejt./abcnews.al