1.8 C
Skopje

Presidenti i Rayo Vallecano u përlesh me agjentin e lojtarit, ky i fundit e godet në hundë

schedule23:06 – 9 Shtator, 2022

Presidenti i Rayo Vallecano është përleshur me agjentin e lojtarit gjatë negociatave për transferim.

Klubi madrilen ka qenë në bisedime me agjentët e sulmuesit të Espanyol, Raul de Tomas për një lëvizje në muajin e kaluar.

Gjatë diskutimeve, kur bëhej fjalë për tarifat e transfertave, pati një sherr ku presidenti i Rayo, Martin Presa, në përpjekje për të sulmuar një nga agjentët, goditi me grusht në fytyrë lojtarin de Thomas. Menjëherë pas kësaj ky i fundit i është kundërpërgjigjur duke e goditur me grusht në hundë.

Disa persona ishin dëshmitarë të përleshjes dhe ata thirrën policinë. Presidenti i Rayo Vallecano u dërgua në spital, por u kthye shpejt në shtëpi me lëndime të lehta pasi mjekët përjashtuan një thyerje të hundës.

Burimet për ESPN konfirmuan se Martin Presa, presidenti i Rayo Valleciano, ka ngritur akuza kundër Ivan Garcias, i cili punon për agjencinë ICM Stellar, për goditjen me kokë gjatë një takimi në Madrid në gusht.

Të dy De Tomas dhe Espanyol ishin të hapur për një transferim këtë verë, me Rayo të prirur për të firmosur por dritarja e transferimeve u mbyll më 1 shtator pa u rënë dakord për një marrëveshje.

/abcnews.al/

Ex-Real Madrid star wants to return | FootballTransfers.com