15.8 C
Skopje

PSG, Galtier: Renato Sanches mund të vijë sot, ai është lojtar me shumë cilësi

schedule15:15 – 4 Gusht, 2022

Gjatë konferencës aktuale për shtyp, dy ditë pas debutimit të PSG-së në Ligue 1, Cristophe Galtier njoftoi ardhjen tashmë të afërt të Renato Sanches, i cili në orët e ardhshme do të jetë zyrtarisht një lojtar i Paris Saint-Germain.

“Renato Sanches pritet këtë pasdite. Kishim këtë mundësi për të marrë një lojtar që e njihte Lige 1 dhe të nivelit më të lartë dhe ne e morëm.

Është një lojtar që ka cilësi të ndryshme nga lojtarët tanë në skuadër. Ai është shpërthyes, di të thyejë linjat dhe të mbledhë në nivel mbrojtës. Ai nuk u përgatit për Lille dhe për këtë arsye do të jetë prapa shokëve të tij të skuadrës”, është shprehur trajneri i PSG-së./h.ll/abcnews.al