16.8 C
Skopje

PSG nuk fal në Francë, Liverpool fitore për infarkt ndaj Newcastle

schedule23:02 – 31 Gusht, 2022

PSG ka reaguar pas barazimit të fundit me Monaco, duke mposhtur me rezultatin 3-0 skuadrën e Toulouse në transfertë. Si zakonisht shënoi Neymar, i pasuar nga Mbappe dhe Bernat në shtesë.

Liverpool konfirmon problemet e javëve të para në Premier League. Kundër Newcastle triumfoi 2-1, por vetëm në minutën e tetë shtesë. . Isak ishte ai që shënoi i pari, për mysafirët, kurse Firmino barazoi. Carvalho në shtesë i dha tre pikët skuadrës së Klopp.

Në derbin e Londrës, West Ham-Tottenham nuk pati fitues. Takimi përfundoi 1-1. Kehrer shënoi autogol, kurse Soucek barazoi. “Çekiçët” patën raste të mira shënimi deri në fund, por nuk fituan dot.

Liverpool-Newcastle 2-1
Firmino 61′, Carvalho 90+8’/ Isak 38′
West Ham-Tottenham 1-1
Soucek 55′ / Kehrer (aut.) 34′
Toulouse-PSG 0-3
Neymar 37′, Mbappe 50′, Bernat 90+1′