17.8 C
Skopje

Rangnick pritet të marrë drejtimin e Austrisë, por nuk heq dorë si konsulent te United

schedule21:30 – 28 Prill, 2022

Trajneri aktual i Manchester United, Ralf Rangnick do të largohet nga Premier League, teksa pritet që të ulet në stolin e kombëtares së Austrisë.

Sipas “Kurier” palët po diskutojmë mes tyre edhe detajet e fundit të marrëveshjes, teksa brenda dy ditësh do të vijë edhe njoftimi zyrtarë.

Rangnick ndërkohë nuk do të largohet nga Manchester United. Ai ka kontratë deri më 30 qershor 2024 si konsulent. Trajneri do të jetë në ndihmë të Erik Ten Hag dhe do t’i mbulojë të dyja detyrat, te “Djajtë e kuq” dhe te Austria.