20/07/2024

Real Madridi mori të tre pikët dhe tani ndodhet në krye të ligës, një pikë mbi Barcelonën dhe dy mbi Gironën. Girona fillimisht ishte e fortë, por Madridi mori kontrollin dhe shënoi dy herë. Tani, Madridi po përgatitet për ndeshjen me Napoli në Ligën e Kampionëve të martën.

Girona nisi me forcë dhe kishte dy raste shumë të mira për të shënuar në 10 minutat e para. Por Madridi gradualisht mori kontrollin pasi një pasim i Bellingham-it shpërtheu mbrojtjen dhe e ndau topin për Joselu.

Pak momente më vonë, Tchouaméni u ngrit dhe goditi me kokë pas një goditje nga këndi e Kroosit. Bellingham e ndaloi rikthimin e shpëtuar, duke shuar të gjitha dyshimet në rezultat.

Ndeshja e radhës për Madridin është kundër Napolit në Ligën e Kampionëve të martën.

https://www.realmadrid.com/en/news/2023/08/19/1-3-bellingham-brace-seals-three-points-in-almeria#igalleryPop