16.8 C
Skopje

Refuzoi martesën, 19 vjeçarja vdes pasi burri e dogji me benzinë

Një 19 vjeçare ka ndërruar jetë pasi i është vënë zjarr nga një burrë i cili i propozoi martesë, por ajo e refuzoi.

Policia indiane ka formuar një njësi të posaçme hetimore për të hetuar vdekjen e Ankita Kumarit, e cila u lye me vajguri nga dritarja e shtëpisë së saj ndërsa ishte duke fjetur dhe iu vu flaka të martën e kaluar.

Ajo vdiq më vonë në spital nga plagët e rënda të djegies.

Burri që kreu krimin e tmerrshëm është arrestuar bashkë me personin që furnizonte benzinën.

I akuzuari u fotografua duke buzëqeshur në paraburgimin e policisë, vetëm disa orë pasi 19 vjeçarja vdiq.